Volgende

Dakota

Theater en film in gerenoveerde school

Theater en Filmhuis Dakota is sinds november 2011 de nieuwste aanwinst voor Den Haag. In de buurt Escamp is in de gerenoveerde school o.a. een theater met 184 stoelen en een filmzaal met 63 stoelen geopend.

De theaterzaal is voorzien van een inschuifbare tribune, lichtbruggen, trommeltrekken en kraanbanen met kettingtakels en heeft een profesionele licht- en geluidsinstallatie.

Bijzonder mag de dubbele heffer in het toneel genoemd worden: deze kan dienen als verhoogd podium voor bandjes, maar ook als berging/lift naar de berging in de kelder.

Voor de programmering van de filmzaal wordt samengewerkt met Filmhuis Den Haag. De filmzaal is voorzien van proffesionele cinema-apparatuur.

Project

  • Opdrachtgever Stichting Cultuuranker Escamp
  • Architect Alphaplan
  • Project

    Verbouwing school tot theaterzaal (184 stoelen) en filmzaal (63 stoelen) 

  • Oplevering 2011

Theater en Filmhuis Dakota

Werkzaamheden Theateradvies®

Advies
Logistiek, zaalontwerp, zichtlijnen. 

Ontwerp
Hijs-en hefinstallaties, podiumlicht, AV-installaties, stoffering, stoelen, tribune, cinema. 

Aanbesteding
Hijs-en hefinstallaties, podiumlicht, AV-installaties, stoffering, stoelen, tribune, AV-installatie cinema.

Directievoering
Bouwdirectie, planning en budgetbewaking.